OKOLÍ

Sport, turistika, atrakce

Jedinečná poloha apartmánu na Cihlářské boudě v 1015m.n.m, na tichém místě uprostřed lesů Krkonošského národního parku. Zároveň však v těsné blízkosti vrcholových partií Krkonoš (Černá hora, Liščí hora, Sněžka), v zimě SkiResort ČERNÁ HORA – PEC (950m) a Krkonošské lyžařské magistrály (700m). Výborný výchozí bod na horskou turistiku, sjezdovky, běžky, skialpy, apod.

Sjezdové lyžování: Jeden z největších a nejrozsáhlejších ski resortů u nás SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je v těsné blízkosti (950m). Můžete využít dopravu z CIHLÁŘSKÉ BOUDY do SKIRESORTu ČERNÁ HORA-PEC, cena činní 100 Kč/osoba, ale zpět již jedete na lyžích:-).

Novinka! Náš vlek – při dobrých sněhových podmínkách je u chaty k dispozici malý vlek (poma).

Běžecké lyžování: Krkonošská lyžařská magistrála vzdálená 700m, přímo od chaty můžete nazout běžky a využít nespočet upravovaných lyžařských tratí s jistotou sněhu (1000 m.n.m. až 1350 m.n.m.). Malý okruh na Černé hoře je díky své poloze vždy jako jeden z prvních upravován.

Skialpy: Pro milovníky skialpů je Cihlářská bouda ideálním výchozím místem buď na celodenní túry nebo jen jednorázové výšlapy, třeba na Černou horu, Lyščí horu, Sněžku – Obřím dolem nebo Modrým dolem jedním z nejhezčích výšlapů u nás.

Turistika: V létě lze využít všech turistických značek v okolí a volit libovolně turistické a naučné okruhy, Černá hora, Liščí hora, Sněžka, a jiné.

Cyklotrasy: Výchozí místo pro Cyklotrasy je náročné vzhledem k členitosti vrcholových partií Krkonoš a je spíše pro sportovně založené jedince. Pro ostatní je lépe využít elektrokola. Pozor na zakázané zóny národního parku Krkonoše.

Aquacentrum: V Janských Lázních je k dispozici aquacentrum o rozloze 230 m² napouštěné minerálními prameny, dále fitness a wellness. V hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou je welness, krytý bazén, sauna apod.

Stezka korunami stromů Krkonoše: Mezi Janských Lázněmi a Černým Dolem je nově otevřena naučná Stezka korunami stromů Krkonoše.